Я навчаюсь

Учитель 21 століття повинен не тільки навчати дітей, а й сам навчатись
Я навчаюсь.

2013-2015р - член обласної творчої майстерні, яка працювала над темою "Педагогічні умови розвитку творчих здібностей дітей дошкільного та молодшого шкільного віку." Керівник Кондратова Вікторія Вадимівна.




З 2014року член творчої лабораторії, яка працює над проблемою " Формування предметних компетентностей молодших школярів у засвоєнні змісту початкової загальної освіти." Керівник Тіхонова Наталія Георгієвна.
























З 2014 року член районної творчої групи "Пошук"  За цей час були відвідані уроки в Гайворонському районі, в Ольшанському районі.







У листопаді 2015року мала можливість побувати в школі №3 м. Мала Виска, де поділилися досвідом своєї роботи учителі початкової школи Лисенко Оксана Миколаївна та Нехаєнко Ірина Володимирівна




23 березня 2016 року  мені пощастило відвідати семінар – тренінг «Інновації в освіті. Формування навичок ХХІ століття. Розвиток критичного мислення молодших школярів», який провели тренер Української школи ейдетики, вчитель – експерт Microsoft, редактор газети «Початкова освіта» вид. "Шкільний світ", заступник директора з методичної роботи НВК «НОВОПЕЧЕРСЬКА ШКОЛА» Марина Пристінська та експерт і тренер Міжнародного проекту «Читання та письмо для розвитку критичного мислення», аспірант Педагогічного інституту Київського університету імені Бориса Грінченка Інна Большакова.  



1 листопада 2016року в с. Голованівськ відбулося засідання районної творчої групи "Пошук" , яка працювала над проблемою "Створення навчально-ігрового середовища на уроках у початкових класах" 







4 листопада видавництво "Шкільний світ" та газета "Початкова освіта" відзначили свій ювілей - 20 років. На святкування були запрошені учителі, які внесли і свій вклад у існування та друкування газети. На святі була і я. У нас була можливість зустрітися і поспілкуватися з такими людьми:  Мосієнко Марина Володимирівна, генеральний директор видавництва «Шкільний світ», Іванна Коберник, радник міністра освіти і науки України,  Артур Кочарян, координатор освітніх програм «Майкрософт Україна», Марина Пристінська, Інна Большакова, редактори газети «Початкова освіта». 

Для нас були проведені зустрічі з письменниками, твори яких внесені до нової програми з літературного читання:

Тетяна Стус (Щербаченко), авторка та дослідниця книжок для дітей,                Леся Воронина, українська письменниця, перекладачка, член Спілки письменників України, член Асоціації українських письменників                     Галина Ткачук, письменниця, літературознавиця,                                                Оксана Кротюк, українська письменниця, член Спілки письменників України, член Спілки журналістів України, редактор журналу "Малятко"                              Дмитро Кузьменко (Кузька Кузякін), український дитячий письменник

Також були проведені ворк-шопи: Методична система Daily 5 (компетентнісні підходи до навчання читання та письма в початковій школі) - Марина Пристінська, редактор газети «Початкова освіта», заступник директора з навчально-виховної роботи Новопечерської школи; Уроки-квести
в початковій школі - Інна Большакова, редактор газети «Початкова освіта», співавтор книжки «Квести в початковій школі»; Скетч-ноутінг (візуальні нотатки в початковій школі) - Євгенія Плужник, психолог, арт-терапевт, екофасилітатор, дизайнер, художник-ілюстратор.
Після невеличкої перерви був проведений  калейдоскоп ідей (учителі-практики ділилися цікавими напрацюваннями, власним досвідом роботи).














Наша школа була нагороджена за співпрацю з журналом "Початкова освіта"










14 листопада працювала в м.Кропивницькому на засіданні творчої лабораторії . Це останнє засідання по проблемі "Формування предметних компетентностей молодших школярів у засвоєнні змісту початкової загальної освіти". Ми підвели підсумки роботи на протязі трьох років і визначились з новою проблемою, над якою будемо працювати надалі. Результатом нашої роботи буде методичний посібник , який уже є в електронному варіанті.







            Нещодавно прочитала такі слова "Розумова праця - підгрунтя навчання" Робота вчителя - це розумова праця. А тому потрібно навчатися постійно. Я навчаюсь. Сьогодні, 14грудня, відбулося засідання РМО учителів перших класів з теми "Сучасний урок: вимоги, проблеми, шляхи удосконалення" Були обговоренні питання про використання ІКТ на уроках у початковій школі, про нестандартні форми навчання в першому класі, про формування творчої особистості в позакласній діяльності. Багато цікавого і багато повчального. 
           Художник навчається змішувати фарби і наносити мазки на полотно. Музикант навчається етюдів. Журналіст і письменник опановують прийоми писемного мовлення. Справжній учитель теж змішує фарби, розучує етюди, засвоює прийоми. Тільки це педагогічні фарби, етюди, прийоми. 
           Ось учитель. Як за нотами грає він свій урок. І лише інший учитель знає, скільки праці докладено для засвоєння гам і етюдів, для того,щоб ноти і ритми  злилися у мелодію уроку. А тому я знов навчаюсь...




Я знову навчаюся. 
28 березня 2017 року в рамках методичного марафону відбувся майстер-клас сертифікованого учителя - новатора Microsoft Віти Вікторівни Ярової, викладача математики та інформатики Голованівського ПТУ№38. Наша колега провела навчання для учителів  школи по надбудовам Microsoft. Доступно та зрозуміло пояснила роботу з презентаціями Swey та іншими службами, досконало розповіла про освітню мережу для вчителів Майкрософт, її курси та ресурси.
Дякую за цікаве навчання Вікторії Вікторівні та Майбороді Лілі Миколаївні за організацію зустрічі.


Я знову навчаюсь. 

        Тепер я слухач курсів з теми "Роль системи розвивального навчання в процесі сучасного реформування шкільної освіти"  Курси проходять в м. Київ. Перший блок з 12 по 14червня. Знайомство з програмою розвивального навчання для 1 класу (Ісеместр). Лекції читають :
Старагіна Ірина Петрівна - кандидат психологічних наук ННМЦ "Розвиваюче навчання" та Жемчужкіна Галина Володимирівна практичний учитель з розвивального навчання.
         Цікаві лекції, практичні роботи, знайомство з новими людьми, зустріч із старими знайомими, прогулянка по Києву - про таке можна було тільки мріяти.

Учителі Побузької ЗШ І-ІІІступенів з лектором Жемчужкіною Галиною Володимирівною

Слухачі з Кіровоградщиниз викладачем Старагіною Іриною Петрівною

Вся наша група після отримання сертифікатів




Чекаю наступного заняття, нових зустрічей.



І знову навчання...


01 листопада 2017 року відбулося засідання районної творчої групи учителів початкових класів "Пошук". Учасники засідання працювали над проблемою "Використання новітніх (інноваційних) технологій як засіб формування творчої активності учителя та учня". Було обговорено передумови вибору проблеми над якою буде працювати творча група протягом року (виступ Теліги І.О.). Керівник творчої групи Дудар Л.М. ознайомила присутніх з лепбуком, розповіла про варіанти його виготовлення та використання.



Ми продовжуємо марафон тренінгів "Впровадження хмарних сервісів Microsoft Office 365. Нові тренди в освіті" на Кіровоградщині. Сьогодні, 3 листопада 2017 року, в стінах Побузької загальноосвітньої школи Голованівського району зібралось понад тридцять вмотивованих освітян з цієї школи та її філій, які успішно опановували хмарний простір Microsoft Office 365. Захід тривав вісім годин, по чотири години в кожній підгрупі. Всі учасники тренінгу приєдналися, активувавши облікові записи до спільного всеукраїнського хмарного простору на платформі ukraine-teacher.com, активно працювали створюючи власні розробки у Microsoft Word Online, створили таблиці успішності учнів та здійснили обчислення, будували діаграми та графіки у Microsoft Excel Online, неймовірними були презентації створені у Sway та Microsof PowerPoint Online, а активна робота у OneNote Online для класу та створення тестів і опитувальників у Forms викликали справжнє зацікавлення у освітян. Комунікація і співпраця здійснювалися за допомогою сервісу Teams, також учасники тренінгу познайомилися та написали побажання, використовуючи інтерактивну дошку Padlet, створили власну дошку до уроку. Допомагала нам опановувати всі ці премудрості хмарних сервісів Microsoft Office 365 Марина Лютинська - тренер школи Microsoft . Велика їй дяка за терпіння, мудрість і натхнення у роботі.
Продовжується марафон курсів, марафон навчання . Пройшла онлайн-курси "Критичне мислення для освітян" Сергія Терно. Багато цікавого, потрібного не тільки в роботі, а й в житті матеріалу надали нам Сергій Терно, Наталія Степанова та Сергій Горбачов. Заробила 95 балів із 100 можливих. Та ще й сертифікат. А попереду ще багато цікавого...

Немає коментарів:

Дописати коментар